Rajmond Debevec se z Velike nagrade Vroclava vrača z novim rekordom

Strelska zveza je minuli teden na tekmovanje za Veliko nagrado v Vroclav napotila še delegacijo strelk in strelcev s puško, ki so nastopili v disciplinah z zračnim in malokalibrskim orožjem. Prvi dan v poljski prestolnici so trenirali in spremljali zmagovit nastop Žive DVORŠAK na Svetovnem pokalu v New Delhiju, potem pa se je že začelo zares.

Malokalibrske discipline

Rajmond Debevec

Prvi tekmovalni dan so pričeli vsi slovenski tekmovalci z disciplino trojni položaj. Kvalifikacijski nastop je najbolje uspel Rajmondu DEBEVCU (1166) in Robertu MARKOJI (1165), ki sta se kot sedmo- in osmouvrščeni uvrstila v finale. Tam žal nista pomešala štren izjemno uspešnim Čehom (uvrščenim od 1. do 5. mesta) in zasedla končno 7. (Debevec) in 8. mesto (Markoja). Erik KANDARE je tekmovanje z 1146 krogi zaključil kot 18., Jakob PETELINEK s 1143 krogi kot 20. V ženski konkurenci je bila najboljša najmlajša slovenska tekmovalka, Katarina FEVŽER, ki je s 1148 krogi pristala na 30., mestu. Sledili sta Urška HRAŠOVEC na 33. mestu s 1145 krogi, najstarejša udeleženka tekmovanja, Vesna MELE pa je tekmo zaključila s 1055 krogi.

Čez dva dni so imeli tekmovalci priložnost rezultate v tej disciplini izboljšati. To je odlično uspelo Rajmondu DEBEVCU, ki se je s 1175 krogi uvrstil na 5. mesto. S 1159 krogi je nastop zaključil Robert Markoja, ki je zasedel 9. mesto. Sledil je Erik Kandare s 1152 krogi in osvojenim 17. mestom, Jakob Petelinek pa je s 1145 krogi končal na 22. mestu. Med ženskami je bila ponovno najboljša Katarina Fevžer – s 1140 krogi je zasedla 36. mesto. Urška Hrašovec je zadela 1131 krogov in zasedla 40. mesto. Znatno pa je napredovala Vesna MELE, ki je ustrelila osebni rekord 1114 krogov in se uvrstila na 42. mesto.

Na zadnji tekmovalni dan je potekalo še tekmovanje z malokalibrsko puško leže v enotni konkurenci. Tu je Rajmond DEBEVEC pokazal, da je to še vedno njegova paradna disciplina. S 629,4 kroga je pometel z vso konkurenco in osvojil 1. mesto, ob tem pa še za 0,5 kroga izboljšal lasten, skoraj 6 let star državni rekord. Odlično darilo samemu sebi le dan pred rojstnim dnevom! Robert Markoja je s 621,1 kroga osvojil 20. mesto, prijetno pa je zopet presenetila Katarina FEVŽER, ki je s 617,5 kroga osvojila 34. mesto in tako pokazala dobro pripravljenost za prihajajoče Evropsko prvenstvo. Sledili so Urška Hrašovec s 614,2 kroga in osvojenim 47. mestom; Erik Kandare s 612,2 kroga in osvojenim 51. mestom; Jakob Petelinek s 610,8 kroga in osvojenim 53. mestom; ter Vesna Mele s 591,8 kroga in osvojenim 62. mestom.

Zračne discipline

zračna puška

V disciplinah z zračno puško so se pomerili vsi slovenski tekmovalci razen najstarejših dveh. V ženski konkurenci je najboljšo pripravljenost pokazala Urška HRAŠOVEC, ki je s 625,5 kroga zasedla 10. mesto. Katarina Fevžer je zbrala 614,6 kroga in pristala na 32. mestu. Med moškimi je 60 strelov najbolje uspelo Robertu MARKOJI, ki je zbral 618,3 kroga in tekmovanje zaključil na 12. mestu. Le 0,1 kroga za njim se je mesto nižje povzpel Jakob PETELINEK, s 616,5 kroga pa je bil Erik Kandare 16. Zadnji dan tekmovanja je bil za tekmovalce precej naporen, saj so pred popoldansko tekmo z malim kalibrom opravili še tekmovanje v zračni puški mešanih parov. Tu sta nastopili dve ekipi. Urška Hrašovec in Jakob Petelinek sta v kvalifikacijah zbrala 622,3 kroga in se na 5. mestu uvrstila v naslednji krog tekmovanja. Tam sta sicer streljala še nekoliko bolje, a z rezultatom 411,9 kroga vseeno končala na 8. mestu. Druga slovenska ekipa, Katarina Fevžer in Erik Kandare, je v kvalifikacijah zbrala 616,4 kroga in tekmovanje zaključila na 15. mestu.