Nadrejena kategorija: Članki in prispevki
Ogledov: 727

ŽIVA DVORŠAK UVRŠČENA NA ISSF PRESIDENT´S CUP KAIRO, EGY

01.12.2022

Živa Dvoršak kot edina Slovenka nastopa na President's Cup-u v Kairu. V današnjem nastopu dvanajstih najboljših strelk na svetu s puško na 50m v trojnem položaju se je uvrstila na osmo mesto in s tem v sobotni finale.

Živa Dvoršak je tekmovanje, kjer strelke streljajo po 20 strelov kleče, leže in stoje, odlično začela in bila vodilna po prvi seriji kleče. V drugi seriji desetih strelov je imela nekaj težav in je zdrsnila v sredino dvanajstih najboljših strelk po ISSF rang lestvici za leto 2022. Tam je ostala tudi po dobrem ležečem položaju. Po prvi seriji stoje je za nekaj mest napredovala, potem pa imela nekaj težav ob zaključku druge serije zaradi spremembe v vetru. Tekmovanje je končala s 587 krogi in se s krogom prednosti pred devetouvrščeno strelko kot zadnja uvrstila v finale.

V finalu, ki bo v soboto 3.12.2022 ob 13.30 po slovenskem času, se bo tako borila za laskavi naslov »Golden target«.

Rezultati puška 50m trojni položaj ženske:

30.11.2022

Najboljša slovenska strelka in trikratna olimpijka - Živa Dvoršak je v nedeljo odpotovala v egipčansko prestolnico Kairo, kjer bo do 3.12.2022 tekmovala na ISSF President´s Cup, ki predstavlja finale svetovnega pokala za leto 2022, kamor se je Dvoršakova uvrstila kot osma najboljša strelka na aktualni ISSF jakostni lestvici v disciplini z malokalibrsko puško na 50m v trojnem položaju.

Na zaključni turnir v sezoni se je uvrstilo po dvanajst najboljših strelk in strelcev v dvanajstih posamičnih olimpijskih disciplinah. V Kairu je tako zbranih 144 najboljših strelcev na svetu iz 42 držav.

Živa bo jutri, 1.12. ob 10.00-11.30 streljala v kvalifikacijah s puško na 50m v trojnem položaju in se bo poskušala uvrstiti v finale najboljše osmerice. Startna lista je objavljena na tej povezavi: https://www.issf-sports.org/competitions/results/detail.ashx?cshipid=3134&resultkey=3b3b303b523350573b303b513b533b313b303b30
Finale bo potekal v soboto 3.12. ob 14.30-15.30.

Zmagovalci v vsaki od dvanajstih disciplin bodo nato iz rok predsednika ISSF - Svetovne strelske zveze prejeli prestižno nagrado Zlata tarča za najboljšo strelko in strelca na svetu v letu 2022.

Veliko čast in priznanje za slovenski strelski šport in naše strokovne sodelavce pa predstavlja dejstvo, da je bil za tehničnega delegata ISSF na tem predsednikovem pokalu imenovan eden izmed najbolj izkušenih mednarodnih sodnikov in strokovnih delavcev SZS - Brežičan Robert Ferenčak, predsednik Sodniške komisije SZS.