Natisni
Nadrejena kategorija: Članki in prispevki
Ogledov: 851

SOBOTA - člani, članice, mladinke in mladince ter kadetI in kadetinje disciplina zračna puška 10m

Slovenska državna prvakinja v streljanju z zračno puško je Sonja Benčina

 

V finale so se uvrstile Sonja Benčina z rezultatom kvalifikacij 628,4 kroga, Živa Dvoršak z rezultatom 627,9 kroga, Urška Kuharič z rezultatom 626,0, Urška Hrašovec z rezultatom 624,1, Suzana Lukič z rezultatom 623,9, Klavdija Jerovšek z rezultatom 622,6, Vesna Markelj z rezultatom 620,1 in Nuša Žnidarič z rezultatom 614,7.

Rezultati Finala:

Zlata medalja: Sonja Benčina

Srebrna medalja: Živa Dvoršak

V izjemno napetem dvoboju za zlato medaljo je Sonja Bečnina premagala Živo Dvoršak z rezultatom 18:16.

Bronasta medalja: Urška Kuharič (258,8 kroga)

 

4. mesto: Urška Hrašovec (257,3 kroga)

5. mesto: Nuša Žnidarič (205,3 kroga)

6. mesto: Klavdija Jerovšek (204,6 kroga)

7. mesto:Suzana Lukič (153,3 koga)

8. mesto: Vesna Markelj (152,5 kroga)

 

 

Slovenski državni prvak v streljanju z zračno puško je Jakob Petelinek

 

V finale so se uvrstili Jakob Petelinek z rezultatom kvalifikacij 622,8 kroga, Nejc Klopčič z rezultatom 622,6 kroga, Anže Presterel z rezultatom 620,5, Robert Markoja z rezultatom 617,6,1, Žan Kelenc z rezultatom 617,1,9, Jernej Adlešič z rezultatom 616,4, Simon Potrč z rezultatom 615,6 in Jan Šumak z rezultatom 614,1.

Rezultati Finala:

Zlata medalja: Jakob Petelinek

Srebrna medalja: Anže Presterel

V dvoboju za zlato metalo je Jakob Petelinek premagal Anžeta Presterela z rezultatom 16:8.

Bronasta medalja: Nejc Klopčič (255,6 kroga)

 

4. mesto: Simon Potrč (253,6 kroga)

5. mesto: Jan Šumak (201,4 kroga)

6. mesto: Jernej Adlešič (201,1 kroga)

7. mesto: Žan Kelenc (150,4 kroga)

8. mesto: Robert Markoja (149,5 kroga)

 

 

 

 

 

Slovenski mladinski državni prvak v streljanju z zračno puško je Luka Lukič

V finale so se uvrstili Luka Lukič z rezultatom kvalifikacij 620,7 kroga, Leon Režonja z rezultatom 617,1 kroga, Ernest Eman Babača z rezultatom 615,5, Jure Sočič z rezultatom 613,5, Nik Matek z rezultatom 607,7, Aljaž Kerlatec z rezultatom 606,0, Nino Benjamin Kovačec z rezultatom 605,9 in Anton Korbar z rezultatom 603,9.

Rezultati Finala:

Zlata medalja: Luka Lukič

Srebrna medalja: Jure Sočič

V dvoboju za zlato metalo je Luka Lučič premagal Jureta Sočiča z rezultatom 17:11

Bronasta medalja: Aljaž Kerlatec (254,3 kroga)

4. mesto: Ernest Eman Babača (251.5 kroga)

5. mesto: Anton Korbar (201,9 kroga)

6. mesto: Leon Režonja (200,9 kroga)

7. mesto: Nik Matek (147,7 kroga)

8. mesto: Nino Benjamin Kovačec (146,5 kroga)

 

 

Slovenska mladinska državna prvakinja v streljanju z zračno puško je Teja Medved

V finale so se uvrstile Teja Medved z rezultatom kvalifikacij 616,1 kroga, Brina Stajnko z rezultatom 614,1 kroga, Sara Slak z rezultatom 613,8, Anamaria Cvikl z rezultatom 612,7, Katarina Fevžer z rezultatom 605,4, Tija Šiles z rezultatom 604,9, Laura Erjavec z rezultatom 604,5 in Manca Košir z rezultatom 603,1.

Rezultati Finala:

Zlata medalja: Teja Medved

Srebrna medalja: Anamaria Cvikl

V zelo napetem in izenačenem dvoboju za zlato medaljo je Teja Medved premagala Anamario Cvikl z rezultatom 18:14.

Bronasta medalja:  Sara Slak (253,1 kroga)

4. mesto:  Katarina Fevžer (252,8 kroga)

5. mesto: Brina Stanco (203,3 kroga)

6. mesto:  Manca Košir (199,3 kroga)

7. mesto: Tija Šiles (147,9 koga)

8. mesto:  Laura Erjavec (145,2 kroga)

 

 

 

Ekipni državni naslov med člani osvojilo SD Trzin med članicami pa SD Olimpija

 

Rezultati članov:

Zlata medalja: SD Trzin z rezultatom 1848,4 kroga, v postavi: Nejc Klopčič, Jernej Adlešič in Maj Kadunc

Srebrna medalja: SD Stefan Kovač Turnišče z rezultatom 1840,8 kroga, v postavi: Robert Markoja, Tadej Žalik in Uroš Maučec.

Bronasta medalja: ŠD Črešnovci z rezultatom 1837,4 droga, v postavi: Žan Kelenc, Domen Jarni in Jure Sodja

 

Rezultati članic:

Zlata medalja: SD Olimpija z rezultatom 1857,5 kroga, v postavi: Sonja Benčina, Živa Dvoršak in Alja Bračun

Srebrna medalja: SD I. Pohorski bataljon Ruše z rezultatom 1837,4 kroga, v postavi: Urška Hrašovec, Nuša Špindler in Zala Junger.

Bronasta medalja: SD Kovinar Ormož z rezultatom 1827,4 kroga, v postavi: Urška Kuharič, Nuša Žnidarič in Tina Prejac

 

 

V mladinski konkurenci naslova za SD Triglav Javornik - Koroška Bela in SD Grosuplje

 

Rezultati madincev:

Zlata medalja: SD Triglav Javornik - Koroška Bela z rezultatom 1797,2 kroga, v postavi: Ernest Eman Babača, Anton Korbar in Matevž Pogačnik

Srebrna medalja: ŠSD Murska Sobota z rezultatom 1791,4 kroga, v postavi: Jure Sočič, Patrik Farkaš in Mišo Hari

Bronasta medalja: SD Gančani z rezultatom 1773,4 kroga, v postavi: Žan Ferenčak, Niko Pozderec, Jure Gjorek

 

Rezultati mladink: 

Zlata medalja: SD Grosuplje z rezultatom 1819,7 kroga, v postavi: Sara Slak, Laura Erjavec in Olja Kolenc.

Srebrna medalja: SD Trzin z rezultatom 1803,4 kroga, v postavi: Teja Medved, Lara Pevec in Pia Gaković.

 Bronasta medalja: SD "Jezero" Dobrovnik z rezultatom 1792,0 kroga, v postavi: Nika Vuk, Lena Bakan Urisk in Laura Podgoršek

 

 

 

Posnetek na povezavi:

 

REZULTATI