Na 4. tekmi za pokal SZS v trapu dvoboj Vatovca in Lepna

Na 4. tekmi za pokal SZS v trapu, ki ga je 25. in 26. maja 2019 organiziral Trap klub Ilirska Bistrica, smo videli izjemen dvoboj v finalu med Denisom Vatovcem (SD Vrhnika) in Matjažem Lepnom in rekorda Tee Topolovec (oba SD trap Kungota) v kategoriji kadetinj in mladink.

V kvalifikacijah je bil med člani najboljši s 118 zadetki Tomaž Blazinšek (SD trap Ormož), ki sta mu s 115 zadetki sledila po razstreljevanju Žan Šfiligoj (TK Brda) na drugem mestu in Denis Vatovec na tretjem mestu.

Tekmovalci so bili v finalu dosti bolj izenačeni, najbolj pa Vatovec, Lepen in Matej Šfiligoj. Slednji je osvojil tretje mesto, Vatovec in Lepen pa sta po 50 tarčah imela 43 zadetkov, tako da je za zmago odločalo razstreljevanje, v katerem je bil boljši Vatovec z 2:1.

V konkurenci mladink je Tea Topolovec zadela 91 tarč in s tem izboljšala lasten kadetski in mladinski rekord za 4 zadetke.

Med mladinci je bil tokrat Žiga Juretič (TSK ZLD Gorica) z 99 zadetki ponovno boljši od Saša Hrovata (SD Olimpija), ki je zadel eno tarčo manj.