Mladi tekmovalci postavili 6 novih državnih rekordov na 28. Državnem prvenstvu

Strelsko društvo Trzin je 30. in 31. aprila organiziralo 28. Državno prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem za vse kategorije v športni dvorani Centra Harmonija v Mengšu. Očitno je to strelišče strelskemu podmladku odgovarjalo, saj smo videli kar šest novih državnih rekordov.

Grosupeljčani najboljši med cicibani

Že prva disciplina je bila zelo napeta, saj so bile med najboljšimi minimalne razlike tako v posamični kot tudi v ekipni razvrstitvi. Naslov državnega prvaka med cicibani je s 176 krogi osvojil Jan Lampič (SD Grosuplje). Z enakim rezultatom vendar z manj notranjimi centri je postal državni podprvak Jure Glažar (SD Dolič), tretje mesto pa je osvojil Adam Brložnik (SD Jožeta Mihevca Idrija) s 174 krogi.

V ekipni konkurenci so s 516 krogi osvojili naslov ekipnih državnih prvakov med cicibani osvojilo SD Grosuplje (Lampič, Meglen, Slak). Tudi drugouvrščena ekipa SD Jožeta Mihevca Idrija (Brložnik, Jurman, Golob) je zadela 516 krogov, tretji pa so bili cicibani SD Dolič (Glažar, Glažar, Jakob) s 495 krogi.

Olivia Vočanec in SD Kisovec rekordno

Z novim državnim rekordom 192 krogov je med cicibankami postala državna prvakinja Olivia Vočanec (SD Kovinar Ormož). Drugo mesto je osvojila Nika Piskar s 191 krogi, tretja pa je bila Tessa Drnovšek (obe SD Kisovec) s 184 krogi.

Tudi v ekipni konkurenci smo videli nov državni rekord in sicer so ga s 547 krogi izboljšale ekipne državne prvakinje SD Kisovec (Piskar N., Drnovšek, Piskar L.). Drugo mesto so s 547 krogi osvojile cicibanke SD Grosuplje (Krejan Cingerle, Novaković, Kužnik), tretje pa s 409 krogi cicibanke SD Štefan Kovač Turnišče (Rudaš, Tkalčič, Hozjan).

Nika Skubic in SD Grosuplje najboljša med mlajšimi pionirkami

Naslov državne prvakinje med mlajšimi pionirkami je osvojila Nika Skubic (SD Kisovec) s 187 krogi. S 4 krogi manj je drugo mesto osvojila Vita Jakše (SD 1. Pohorski bataljon Ruše), z enakim rezultatom vendar z manj notranjimi centri pa je tretje mesto osvojila Pia Kuharič (SD Kovinar Ormož).

V ekipni konkurenci so naslov ekipnih državnih prvakov s 535 krogi osvojile mlajše pionirke SD Grosuplje (Ribič, Urbas, Andročec), drugo mesto je osvojila ekipa SD Črenšovci (Zadravec, Žerdin, Jerič) s 529 krogi, tretje mesto pa je z enakim rezultatom osvojila ekipa SD "Koloman Flisar" Tišina (Novak, Benkič, Stojko).

Lucas Vočanec zmagal z državnim rekordom

Lucas Vočanec (SD Kovinar Ormož) je tako kot njegova sestra Olivia osvojil naslov državnega prvaka z državnim rekordom. S kar 191 krogi je bil najboljši posameznik med mlajšimi pionirji. Dva kroga manj je zadel Gal Potrč (SD 1. Pohorski bataljon Ruše), ki je osvojil drugo mesto. Za tretje mesto so se spopadli kar trije tekmovalci: Adam Šamperl (SD Preddvor), Anže Šulc (SD 1. Pohorski bataljon Ruše) in Rene Cverle (SD "Celjska četa" Mala Breza). Vsi trije so zadeli 183 krogov, zaradi več notranjih centrov pa je medaljo osvojil Adam Šamperl.

Naslov ekipnega državnega prvaka so s 545 krogi osvojili pionirji SD 1. Pohorski bataljon Ruše (Potrč, Šulc, Iglar), s tremi krogi manj so drugo mesto osvojili pionirji SD Kovinar Ormož (Vočanec, Škorjanec, Rudolf) in s 525 krogi tretje mesto pionirji SD Ankaran (Stantič Kobal, Korasa, Stepan).

Pri pionirjih najboljši Nino Benjamin Kovačec

Naslovu pokalnega prvaka med pionirji je Nino Benjamin Kovačec (SD Kovinar Ormož) dodal tudi naslov državnega prvaka, ki ga je osvojil s 186 krogi. Nik Kralj  (SD Kisovec) je s tremi krogi manj osvojil drugo mesto in Rok Makovec (SD Ankaran) s 182 krogi tretje mesto.

V ekipni konkurenci so bili najboljši pionirji SD Kisovec (Kralj, Jazbec, Rokavec), ki so s 538 krogi osvojili naslov ekipnih državnih prvakov. Za drugo mesto sta se spopadli ekipi OSZ Kočevje (Dejak, Bartol, Jarni) in SD Dolič (Hatunšek, Jurko, Vodenik). Obe ekipi sta zadeli 524 krogov, na koncu so srebrno odličje osvojili strelci iz Kočevja.

Zoja Kalin najboljša pionirka

Tudi Zoja Kalin (SD Dušan Poženel Rečica pri Laškem) je nazivu pokalne prvakinje dodala naslov državne prvakinje. S 185 krogi je bila za en krog boljša od drugouvrščene Neže Dobrovoljc (SD Kamnik). Z enakim rezultatom vendar z manj notranjimi centri je tretje mesto osvojila Simona Kristanšek (SD "Celjska četa" Mala Breza).

S 541 krogi so naslov ekipnih državnih prvakinj zanesljivo osvojile pionirke SD "Celjska četa" Mala Breza (Kristanšek, Privšek, Žumer), saj je drugouvrščena ekipa SD Dušan Poženel Rečica pri Laškem (Kalin Z., Kalin I, Zupanc) zadela 533 krogov, ekipa SD Grosuplje (Lampič, Vidov, Vidic) pa je s 513 krogi osvojila tretje mesto.

Tiana Josić in SD Leskovec pri Krškem izboljšala državna rekorda

Tiana Josić (SD Grosuplje) je z novim državnim rekordom 173 krogov zanesljivo osvojila naslov državne prvakinje. Druga je bila s 156 krogi Maša Pritekelj (SD Liboje) in tretja s 151 Tara Bračun (SD Olimpija).

Klemen Grmek (SD Vrhnika) je s 171 krogi osvojil naslov državnega prvaka med pionirji z zračno pištolo. Samo 3 kroge manj je zadel drugouvrščeni Valter Drašler (SD Juršinci), David Lotrič (SD Gorjanci) pa je osvojil tretje mesto s 165 krogi.

Z novim ekipnim državnim rekordom 466 krogov so naslov ekipnih državnih prvakov med pionirji z zračno pištolo osvojili tekmovalci SD Leskovec pri Krškem (Felicijan, Štefanič, Sršen). Z devetimi krogi manj so drugo mesto osvojili tekmovalci SD Grosuplje (Katarinčič, Marinčič, Rombo), tretje mesto pa so osvojili tekmovalci SD Lotrič Železniki (Pratljačić, Dolšak, Prezelj) s 455 krogi.

Tjaša Kandare postavila nov državni rekord

Med pionirkami s standardno zračno puško je z državnim rekordom 190 krogov naslov državne prvakinje osvojila Tjaša Kandare (Cerkniško društvo strelk in strelcev). Samo en krog manj je zadela Nika Zidarič (SD Kovinar Ormož), ki je osvojila drugo mesto, tretje mesto pa je osvojila njena klubska sotekmovalka Eva Petek s 188 krogi.

Kljub temu, da so med pionirji s standardno zračno puško tekmovali samo trije strelci, je bila njihova tekma zelo zanimiva. S 177 krogi sta bila na koncu izenačena Luka Šoper (SD 1956 Trbovlje) in Nace Bogataj (SD Gorenja vas). Zaradi več notranjih centrov je naslov državnega prvaka osvojil Šoper, Bogataj je osvojil drugo mesto in Jure Merčnik (SD Grosuplje) tretje mesto s 164 krogi.

Pia Srpčič in Marsel Krajnc državna prvaka z zračno pištolo

Najboljša kadetinja na državnem prvenstvu je bila Pia Srpčič. S 361 krogi je tako osvojila naslov državne prvakinje. Drugo mesto je s 353 krogi osvojila Sara Ščuri (obe SK Brežice). Boj za bronasto medaljo je potekal med tekmovalka SD Liboje: Niko Hlupič in Nežo Vodeb. Obe sta zadeli 348 krogov, zaradi več notranjih centrov pa je medaljo osvojila Hlupičeva.

V ekipni konkurenci sta tekmovali dve ekipi – kadetinje SK Brežice (Srpčič, Ščuri, Zorko) so bile s 1047 krogi boljše od tekmovalk SD Moris – Kočevska Reka – Kočevje (Kramžar, Lunder, Gorše).

Med kadeti je s 359 krogi osvojil naslov državnega prvaka Marsel Krajnc (SK Ptuj). Timon Lukež (SD Dušan Poženel Rečica pri Laškem) je s 355 krogi osvojil drugo mesto, s samo krogom manj pa je bil tretji Žan Perhavec (SD Vremščica Vremski Britof).

Ekipni državni prvaki so postali kadeti SD Marok Sevnica (Kovačič, Špan, Janc), ki so zadeli 1011 krogov, drugo mesto so osvojili kadeti SD Dušan Poženel Rečica pri Laškem (Lukež, Korun, Trkulja) s točno 1000 krogi in tretje mesto z 981 krogi kadeti SK Ptuj (Krajnc, Kolarič, Vidovič).

Sara Slak in Luka Lukić zmagovalca med kadeti z zračno puško

Državna prvakinja med kadetinjami z zračno puško je postala s 408,6 kroga Sara Slak (SD Grosuplje). Drugo mesto je s 405,7 kroga osvojila pokalna prvakinja Naja Prezelj (SD Lotrič Železniki), prijetno presenečenje pa je s tretjim mestom in 401,8 kroga pripravila Nina Majerle (SD Tabor Ježica).

Pri kadetih ni bilo nobenih presenečenj, saj smo ponovno videli dvoboj za zmago med Luko Lukićem (SD Trzin) in  Juretom Sočičem (ŠSD Murska Sobota). Tokrat je bil s 410,5 kroga boljši Lukić, ki je prejšnji teden s 14. mestom poskrbel tudi za najboljšo uvrstitev na Evropskem prvenstvu v Osijeku. Sočič je z rezultatom 409,8 kroga osvojil drugo mesto, tretji pa je bil s 404,6 kroga Patrik Farkaš (ŠSD Murska Sobota).

Ekipne državne prvakinje med kadetinjami z zračno puško so postale tekmovalke SD Grosuplje (Slak, Erjavec, Kolenc) s 1191,4 kroga, z več kot dvajset krogi manj so drugo mesto osvojile strelke SK Izola (Zečo, Frank, Kermc), tretje pa so bile kadetinje SD "Jezero" Dobrovnik (Bakan Urisk, Podgoršek, Kolman) s 1161,2 kroga.

Naslov ekipnih državnih prvakov med kadeti z zračno puško so zanesljivo s 1186,1 kroga osvojili mladi tekmovalci ŠSD Murska Sobota (Sočič, Farkaš, Makari), s sedmimi krogi manj so naslov državnih podprvakov osvojili kadeti SD Olimpija (Kušar, Kutin, Debeljak), tretje mesto pa so s 1165,8 kroga osvojili tekmovalci Cerkniškega društva strelk in strelcev (Potužák, Šlajnar, Jernejčič).