Pred EP Osijek - Slovenci pripravljeni in z 20-člansko zasedbo

 

Letošnji vrhunec zimske sezone za strelce iz Evrope z zračnim orožjem je EP v Osijeku med 17. in 24. 3. 2019. Skupaj z našimi tekmovalci bo na njem nastopilo skoraj 600 športnikov iz 46 držav.

Danes je tam odpotoval mladinski del reprezentance, ki jo sestavlja 10 tekmovalcev:

Mladinci pištola: Amadej Slak (Grosuplje)

Mladinke pištola: Anja Prezelj (Železniki), Sara Ščuri (Brežice), Pia Srpčič (Brežice)

Mladinci puška: Nejc Klopčič (Trzin), Luka Lukič (Trzin), Jure Sočič (Murska Sobota)

Mladinke puška: Urška Hrašovec (I.Pohorski bataljon Ruše), Nuša Žnidarič (Kovinar Ormož), Katarina Fevžer (Slovenske Konjice).

 

Tudi člansko ekipo sestavlja 10 tekmovalcev:

Člani puška: Jakob Petelinek (Cerknica) 

Članice puška: Živa Dvoršak (Olimpija), Urška Kuharič (Kovinar Ormož), Klavdija Jerovšek (Grosuplje)

Člani pištola: Sašo Stojak (Ptuj), Jože Čeper (Dušan Poženel Rečica), Peter Tkalec (Dušan Poženel Rečica)

Članice pištola: Denis Bola Ujčič (Postojna), Jagoda Tkalec (Dušan Poženel Rečica), Klara Smolič (Gorjanci) 

 

Vodja reprezentance bo Andreja Vlah, njeni pomočniki pa bodo Polona Sladič in Damijan Klopčič za ekipo, ki bo tekmovala s puško, in Andrej Brunšek ter Zlatko Kostanjevec za ekipo, ki bo tekmovala s pištolo.

 

Spored tekmovanj:

Ponedeljek, 18. 3. 2019:

 

9:00 – 10:05               Kvalifikacije zračna pištola 10 m mešani pari mladinci (Anja Prezelj, Amadej Slak)

11:15 – 12:30             Kvalifikacije zračna puška 10 m mladinke (Urška Hrašovec, Nuša Žnidarič, Katarina Fevžer)

11:30                          Finale zračna pištola 10 m mešani pari mladinci

13:45                          Finale zračna puška 10 m mladinke

15:00                          Kvalifikacije zračna puška 10 m mladinci (Nejc Klopčič, Luka Lukić, Jure Sočič)

17:30                          Finale zračna puška 10 m mladinci

 

Torek, 19. 3. 2019:

 

10:00 – 10:50             Kvalifikacije zračna puška 10 m mešani pari mladinci (Urška Hrašovec, Nejc Klopčič)

12:00                          Finale zračna puška 10 m mešani pari mladinci

12:00 – 13:15            Kvalifikacije zračna pištola 10 m mladinci (Amadej Slak)

14:30                          Finale zračna pištola 10 m mladinci

15:45 – 17:00             Kvalifikacije zračna pištola 10 m mladinke (Anja Prezelj, Sara Ščuri, Pia Srpčič)

18:15                          Finale zračna pištola 10 m mladinke

 

Sreda, 20. 3. 2019

 

9:15                            Četrtfinale zračna pištola 10 m mladinke ekipno

9:15                            Četrtfinale zračna puška 10 m mladinci ekipno

10:30                          Četrtfinale zračna pištola 10 m mladinci ekipno

10:30                          Četrtfinale zračna puška 10 m mladinke ekipno

10:45                          Polfinale zračna pištola 10 m mladinke ekipno

11:30                          Finalno tekmovanje zračna pištola 10 m mladinke ekipno

13:00                          Polfinale zračna puška 10 m mladinci ekipno

13:45                          Finalno tekmovanje zračna puška 10 m mladinci ekipno

15:15                          Polfinale zračna pištola 10 m mladinci ekipno

16:00                          Finalno tekmovanje zračna pištola 10 m mladinci ekipno

17:30                          Polfinale zračna puška 10 m mladinke ekipno

18:15                          Finalno tekmovanje zračna puška 10 m mladinke ekipno

 

Četrtek, 21. 3. 2019

 

9:30 – 10:45               Kvalifikacije zračna pištola 10 m člani (Jože Čeper, Sašo Stojak, Peter Tkalec)

11:45 – 13:00             Kvalifikacije zračna puška 10 m članice (Živa Dvoršak, Klavdija Jerovšek, Urška Kuharič)

14:00 – 15:15            Kvalifikacije zračna puška 10 m člani (Jakob Petelinek)

16:15 – 17:30             Kvalifikacije zračna pištola 10 m članice (Denis Bola Ujčič, Jagoda Tkalec, Klara Smolič)

 

Petek, 22. 3. 2019

 

9:15                            Četrtfinale zračna pištola 10 m članice ekipno

9:15                            Četrtfinale zračna puška 10 m člani ekipno

10:30                          Četrtfinale zračna pištola 10 m člani ekipno

10:30                          Četrtfinale zračna puška 10 m članice ekipno

12:30 – 13:20            Kvalifikacije zračna puška 10 m mešani pari člani prva

                                    skupina (Živa Dvoršak, Jakob Petelinek)

14:15 – 15:05            Kvalifikacije zračna puška 10 m mešani pari člani druga

                                    skupina

16:00 – 16:50             Kvalifikacije zračna pištola 10 m mešani pari člani (Jagoda Tkalec, Jože Čeper)

 

Sobota, 23. 3. 2019

 

9:30                            Finale zračna puška 10 m člani

11:00                          Finale zračna puška 10 m članice

12:30                          Finale zračna pištola 10 m članice

14:00                          Finale zračna pištola 10 m člani

16:00                          Finale zračna puška 10 m mešani pari člani

17:45                          Finale zračna pištola 10 m mešani pari člani

 

Nedelja, 24. 3. 2019

 

9:00                            Polfinale zračna pištola 10 m članice ekipno

10:00                          Finalno tekmovanje zračna pištola 10 m članice ekipno

11:30                          Polfinale zračna puška 10 m člani ekipno

12:30                          Finalno tekmovanje zračna puška 10 m člani ekipno

14:00                          Polfinale zračna pištola 10 m člani ekipno

15:00                          Finalno tekmovanje zračna pištola 10 m člani ekipno

16:30                          Polfinale zračna puška 10 m članice ekipno

17:30                          Finalno tekmovanje zračna puška 10 m člani ekipno

 

Rezultate bomo objavljali na facebook strani Strelske zveze Slovenije. Finala članskih tekmovanj pa si bomo lahko v živo ogledali v soboto in nedeljo na drugem programu Šport Tv. V soboto se bodo prenosi pričeli ob 9:25 s finalom zračne puške 10 m člani, v nedeljo pa ob 10:10 s finalom  zračne pištole 10 m članice ekipno. Isti dan bodo tudi ponovitve in sicer na tretjem programu Šport Tv – v soboto se pričnejo ob 21:45 in v nedeljo ob 21:30. Točni termini so objavljeni na spletni strani Šport Tv: https://www.sport-tv.si/tekstovni-spored/.

 

 

mediji

https://siol.net/sportal/drugi-sporti/na-hrvasko-brez-olimpijskih-ciljev-492599

https://www.sport-tv.si/slovenska-strelska-odprava-na-ep-v-osijek-video/?fbclid=IwAR27ZLc0Cy-jRiOLpKbBB0t7qqkU-9gIvJoUaIIciDum7prUr3U51qWlmLI

https://4d.rtvslo.si/arhiv/sport/174601712?fbclid=IwAR1Bp2SYsd7NbsPJ22BpTGYtUDq6lomp7WwL6VL1Vuz_0I8S5c-EOXsdPB4

 

22.03.2019

 

V veliko veselje nam je znova napovedati nove prenose strelskih tekmovanj v živo po Šport TV, tokrat iz Evropskega prvenstva 10m v Osijeku 2019!
 
Kvalifikacijska tekmovanja v individualnih disciplinah so potekala včeraj - v četrtek, mešani pari in četrtfinala ekipnih tekem pa so potekala danes. Čeprav smo videli nekaj dobrih slovenskih nastopov na EP, si nismo uspeli izborili finalistov, kljub temu pa si bomo lahko v soboto v živo po TV ogledali vseh šest olimpijskih disciplin (puška-pištola) - že od 9.25 h naprej, nato pa v nedeljo še štiri ekipne tekme - boj za odličja (novost!).  
 
Programska shema je sledeča (spremljajte tudi spored na spletni strani Šport TV https://www.sport-tv.si/tekstovni-spored/ ) :
 
Program Datum Čas Tekma / vsebina Tip Komentator Str. sodelavec
Šport TV 2 23.03.2019 09:25 Zračna puška 10m, moški živo Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 2 23.03.2019 10:55 Zračna puška 10m, ženske živo Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 2 23.03.2019 12:25 Zračna pištola 10m, ženske živo Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 2 23.03.2019 13:55 Zračna pištola 10m, moški živo Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 2 23.03.2019 15:55 Zračna puška 10m, mešani pari živo Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 2 23.03.2019 17:40 Zračna pištola 10m, mešani pari živo Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 23.03.2019 21:45 Zračna puška 10m, moški danes Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 23.03.2019 22:15 Zračna puška 10m, ženske danes Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 23.03.2019 22:45 Zračna pištola 10m, ženske danes Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 23.03.2019 23:15 Zračna pištola 10m, moški danes Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 23.03.2019 23:45 Zračna puška 10m, mešani pari danes Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 24.03.2019 00:30 Zračna pištola 10m, mešani pari ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 2 24.03.2019 09:55 Zračna pištola 10m, ekipno, ženske živo Žiga Ikič Andrej Brunšek
Šport TV 2 24.03.2019 12:25 Zračna puška 10m, ekipno, moški živo Žiga Ikič Damijan Klopčič
Šport TV 2 24.03.2019 14:55 Zračna pištola 10m, ekipno, moški živo Žiga Ikič Andrej Brunšek
Šport TV 2 24.03.2019 19:40 Zračna puška 10m, ekipno, ženske prvič Žiga Ikič Damijan Klopčič
Šport TV 3 24.03.2019 21:30 Zračna pištola 10m, ekipno, ženske danes Žiga Ikič Andrej Brunšek
Šport TV 3 24.03.2019 22:15 Zračna puška 10m, ekipno, moški danes Žiga Ikič Damijan Klopčič
Šport TV 3 24.03.2019 23:00 Zračna pištola 10m, ekipno, moški danes Žiga Ikič Andrej Brunšek
Šport TV 3 24.03.2019 23:45 Zračna puška 10m, ekipno, ženske danes Žiga Ikič Damijan Klopčič
Šport TV 3 25.03.2019 15:30 Zračna puška 10m, moški ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 25.03.2019 16:00 Zračna puška 10m, ženske ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 25.03.2019 16:30 Zračna pištola 10m, ženske ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 25.03.2019 17:00 Zračna pištola 10m, moški ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 25.03.2019 17:30 Zračna puška 10m, mešani pari ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 25.03.2019 18:15 Zračna pištola 10m, mešani pari ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 25.03.2019 19:30 Zračna pištola 10m, ekipno, ženske ponovitev Žiga Ikič Andrej Brunšek
Šport TV 3 25.03.2019 20:15 Zračna puška 10m, ekipno, moški ponovitev Žiga Ikič Damijan Klopčič
Šport TV 3 25.03.2019 21:00 Zračna pištola 10m, ekipno, moški ponovitev Žiga Ikič Andrej Brunšek
Šport TV 3 25.03.2019 21:45 Zračna puška 10m, ekipno, ženske ponovitev Žiga Ikič Damijan Klopčič
Šport TV 3 27.03.2019 18:30 Zračna puška 10m, moški ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 27.03.2019 19:00 Zračna puška 10m, ženske ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 27.03.2019 19:30 Zračna pištola 10m, ženske ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 27.03.2019 20:00 Zračna pištola 10m, moški ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 27.03.2019 22:15 Zračna puška 10m, mešani pari ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 27.03.2019 23:00 Zračna pištola 10m, mešani pari ponovitev Žiga Ikič Robert Ferenčak
Šport TV 3 28.03.2019 20:45 Zračna pištola 10m, ekipno, ženske ponovitev Žiga Ikič Andrej Brunšek
Šport TV 3 28.03.2019 21:30 Zračna puška 10m, ekipno, moški ponovitev Žiga Ikič Damijan Klopčič
Šport TV 3 28.03.2019 22:15 Zračna pištola 10m, ekipno, moški ponovitev Žiga Ikič Andrej Brunšek
Šport TV 3 28.03.2019 23:00 Zračna puška 10m, ekipno, ženske ponovitev Žiga Ikič Damijan Klopčič
 
Na Šport TV tako znova na vaš ogled čaka kar 40 strelskih prenosov in veliko ur televizijskega strelskega programa.
 
Posebna zahvala gre tokrat znova našim trem strokovnim sokomentatorjem Robertu Ferenčaku, Damijanu Klopčiču in Andreju Brunšku, ki bodo poskrbeli za zanimivo predstavitev športa "iz prve roke".
 
Več o dogajanju v Osijeku pa na spletni strani SZS: http://www.strelska-zveza.si/  in ESC: http://www.esc-shooting.org/
 
Vabljeni, da si v živo ali v posnetkih ogledate strelske prenose iz hrvaškega Osijeka in tako podprete slovenske strelce.   
 
Želimo vam veliko užitkov pri spremljanju najboljših strelcev v Evropi!

Strelska zveza Slovenije

Dolenjska cesta 11

1000 Ljubljana

 

01 427 10 09

01 428 05 82

info[@]strelska-zveza.si

Obvestilo

- Veliko datotek na naši strani je v PDF formatu. V kolikor jih ne morete odpirati, si namestite Adobe Reader.

- Imate novico za našo spletno stran? Pišite nam na info[@]strelska-zveza.si. Ne pozabite priložiti tudi fotografije.

- Pripombe, predloge in pobude posredujte na info[@]strelska-zveza.si